Anasayfaya Dön
Reklam 14/11/2013

REKLAM, Televizyon,Radyo,Dergi,Gazete,İnternert,Billboard,Sinema Gibi Mecralar Aracılığıyla Çeşitli Mal,Ürün ve Hizmetlerin Hedef Kitlelere ve Tüketicilere Belirli Bir Ücret Karşılığında Tanıtılmasıdır.

 

REKLAM, Tüketicilere Mal,Ürün ve Hizmetler ve Bunların Kullanımı Hakkında Ürünlerin Nereden,Nasıl,Hangi Fiyatlara Alınabileceği Hakkında  Bilgi Verir,Tüketcilere Doğru Mal ve Ürünü Almaları İçin Yol Gösterir.İşletmelerin Pazar Payını Arttırmasında,Marka Değerlerinin Yükselmesinde,Yeni Üretim Politikalarının Tesbitinde ve Yatırımlarının Yönlendirilmesinde Önemli Bir Yardımcı Unsurudur.

 

REKLAM, İlgi Çekici,Şaşırtıcı ve Özgün Olmalıdır.

 

REKLAM, Tüketicilerin En Çok Etkilendikleri,İnandıkları Söze Gerek Bırakmadan Kabul Ettikleri Reklam Türlerinden Olmalıdır.Ürün veya Hizmetin Anlatıldığı,Görüntülerin Olduğu,Fotoğrafların Kullanıldığı,Biçimlerde Olmalıdır.Tüketiciler Tasarımları İzlerken Hem Etkilenmekte Hemde Gördükleri Şeylere İnanmaktadır.

 

REKLAM, Verirken Dikkat Edilmesi Gereken Yol İse,Ürünün ve Markanın Birbiri İle İyi İlişkilendirilmesidir.

 

REKLAM'ın, Başarısı Ürün Yada Hizmetin Alıcısının Çoğalmasıyla,Yani Satılmasıyla Ölçülür.Buda Gerçek Bir Satıcı Gibi Düşünmeyi ve Ona Göre Hareket Etmeyi Gerektirir.

 

                                   REKLAM İÇİN ÖNEMLİ OLAN DÜŞÜNCELER:

 

1) PARA     : REKLAM İÇİN HARCAMAYI DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ PARA.

 

2) MESAJ  : REKLAMDA VERECEĞİNİZ YADA VERMEK İSTEDİĞİNİZ MESAJ.

 

3) MİSYON : NEDEN REKLAM YAPMAK İSTEDİĞİNİZ.