Anasayfaya Dön

Memorial Ankara Hastanesi

Balgat Mah.Mevlana Blv.1422.Sk.No:4 Çankaya/Ankara
Tel: 312 253 66 66 Fax: Cep:444 7 888
Üye
Memorial Ankara Hastanesi
1469479959_memorial_ankara.jpg

Yetkili Adı
: Memorial Ankara
Adres
: Balgat Mah.Mevlana Blv.1422.Sk.No:4
Şehir/İlçe
:

Ankara / Çankaya

Telefon
: 312 253 66 66
Cep Tel
: 444 7 888
Faks
:
Sektörler
: Hastaneler
Email
:
Web
: www.memorial.com.tr/hastane-ve-tip-merkezleri/ankara
Facebook
: http://www.facebook.com/MemorialSaglik
 
 
 
 
 
Puan: 2 /5)
(2 kez oylandı.)
Özel mesaj Özel mesaj
Bu firma toplamda 824 kez ziyaret edildi.
Hakkımızda

Memorial Ankara Hastanesi:

Türk sağlık sektörüne yön veren, uluslararası arenada bilimsel ve tıbbi başarıları ile referans merkezi olan Memorial Sağlık Grubu 2014 yılında hizmete açılan Memorial Ankara Hastanesi ile Başkent’te de hizmet sunuyor.

Bilimle teknolojiyi birleştiren bir dünya hastanesi:

42 bin metrekarelik kapalı alanda, 60’ı yoğun bakım ünitelerinde olmak üzere 230 yatak kapasitesi ile başkentin en büyük özel hastanelerinden biri olan Memorial Ankara, ileri teknolojik altyapısı ile öne çıkıyor.

Hastaların görüntüleme işlemleri sırasında kendilerini rahat hissetmeleri için “Ambians teknolojisi” ile hazırlanmış MR ve BT odaları, dünya standartlarındaki Koroner Yoğun Bakım, Genel Yoğun Bakım, KVC Yoğun Bakım ve Yeni Doğan Yoğun Bakım Üniteleri, Dijital Koroner Anjio odası, Anjio servisi, tam donanımlı 11 ameliyathane ve 63 polikliniği ile Memorial Ankara bir dünya hastanesi olarak tasarlandı.

256 kesitli Bilgisayarlı Tomografi (BT) cihazı sayesinde hastalar işlem sırasında radyasyondan çok daha az etkileniyor. Standart MR’dan daha geniş olan 70 cm çapındaki son teknoloji ürünü MR cihazı, özellikle kapalı alan korkusu olan hastalara büyük kolaylık sağlıyor. Memorial Ankara Hastanesi’nde ayrıca MR uyumlu anestezi cihazı da bulunuyor. En yeni sterilizasyon tekniklerinin uygulandığı uluslararası standartlarındaki ameliyathanelerinde kullanılan led lambalar; ameliyatın niteliğine göre ışık rengini ayarlama ve ısı açığa çıkarmama özelliği sayesinde cerrah ve hastaya büyük ölçüde konfor sunuyor.

Memorial’ın uluslararası üne sahip bölümleri Ankara’da:

Memorial Ankara Hastanesi başta Kalp Damar Cerrahisi, Kardiyoloji, Tüp Bebek, Tıbbi Onkoloji, Ortopedi ve Travmatoloji gibi Memorial’ın uluslararası üne sahip bölümleri olmak üzere; tüm branşlarda multidisipliner bir anlayışla hizmet sunuyor. Organ Nakli, Kemik İliği Nakli ve Radyasyon Onkolojisi bölümleri de çok yakında hizmet vermeye başlayacak olan hastane,  hastaların yaşam kalitesini artırmak için önemli çözümleri bir arada sunuyor.

Memorial hastaneleri arasında tıbbi sinerji:

Memorial Ankara Hastanesi’nde radyolojik görüntüler ve laboratuvar sonuçları dijital olarak saklanıp, ilgili bölümlere aktarılıyor. Hastane bu özelliği sayesinde, Memorial Sağlık Grubu’nun diğer hastaneleri ile entegre çalışabiliyor. Farklı lokasyonlardaki doktorlara aynı görüntü üzerinden hasta konsültasyonu olanağı sunan sistem, hasta için en doğru teşhis ve tedavi olanaklarının planlanmasını sağlıyor.

Memorial Ankara Hastanesi, hastalara yalnızca kaliteli sağlık hizmeti değil aynı zamanda özel tasarımların teknoloji ile buluştuğu alanlarda tedavi imkanı sunuyor. Özellikle çocuk hastalar için pek çok yeni uygulamayı da hayata geçiriyor. Hasta güvenliği için her ayrıntının düşünüldüğü çocuk sağlığı merkezi hasta ve sağlam (kontrole gelen)  çocuklar için iki ayrı poliklinikte hizmet veriyor. Çocuk sağlığına yönelik bu uygulama,  Ankara ve çevresi için önemli ilkler arasında yer alıyor.

Memorial’da hasta ve hasta yakınlarının her türlü ihtiyacının ve konforunun düşünülerek hazırlandığı hasta odaları ve süitlerin yanı sıra; engelliler için tüm detayların özel olarak tasarlandığı odalar da bulunuyor.

SGK anlaşmaları kapsamında da hizmet veriliyor:

Memorial Ankara Hastanesi; dünyada referans merkezi olarak öne çıkan bölümleri, alanında uzman hekimlerden oluşan akademik kadrosu, hasta odaklı hizmet anlayışı, Türkiye’deki en ileri tıp teknolojisine sahip tanı-tedavi üniteleri, modern mimarisi ve yepyeni bir sağlık anlayışı ile bölgenin sağlık üssü olarak hizmet veriyor.

Facebook Yorumları
firma reklam