Anasayfaya Dön

Akdeniz Nakliyat

Küçükyalı Mah.Barbaros Hayrettin Sk.No:8 A Blok K:1 D:1 Maltepe/İstanbul
Tel: 216 366 77 77 Fax:216 367 66 66 Cep:532 474 27 31
Üye
Akdeniz Nakliyat
1435091012_akdeniz_nakliyat.png

Yetkili Adı
:
Adres
: Küçükyalı Mah.Barbaros Hayrettin Sk.No:8 A Blok K:1 D:1
Şehir/İlçe
:

İstanbul / Maltepe

Telefon
: 216 366 77 77
Cep Tel
: 532 474 27 31
Faks
: 216 367 66 66
Sektörler
: Nakliyat Firmaları , Lojistik Firmaları , Ev İş Taşımacılığı
Email
: info@akdeniznakliyat.com
Web
: www.akdeniznakliyat.net.tr
Facebook
:
 
 
 
 
 
Puan: 5 /5)
(1 kez oylandı.)
Özel mesaj Özel mesaj
Bu firma toplamda 854 kez ziyaret edildi.
Hakkımızda

Depolama :

Firmamız nakliyat hizmeti esnasında eşyalarınızın doğabilecek hasarlara karşı önde gelen sigorta şirketleri tarafından kapsamlı poliçeler ile teminat altına alır. Akdeniz Nakliyat bütün nakliyat hizmetlerini sigortalı bir şekilde yapmaktadır . Taşınma sırasında eşyalarınızda oluşan her türlü hasardan Akdeniz Nakliyat sorumlu olacaktır. Bu sayede sizlerde maddi ve manevi değerleri yüksek olan eşyalarınızı güvenle taşıtabilirsiniz

Akdeniz Nakliyat depolama hizmetinde , dayanıksız , yanıcı , yasadışı , yada canlı olmadığı sürece hemen hemen her eşyi kabul etmektedir. Depolama hizmeti eşyalarınızın kaplamış olduğu alan ve kilo hesaplaması ile ücretlendirilir. Depolama fiyatları ile ilgili bu şekilde bir bütçe belirleyebilirsiniz. Sigorta işlemleri evden eve nakliyat depolama firması tarafından yada sizin tarafınızdan getirilen sigortacı tarafından uyarlanabilir. Eşyalarınızın depolarımıza tesliminden sonra size detaylı bir envanter verilecektir. Bu sayede teslim aldığınız da eksik eşyalarınızı kolay bir şekilde belirleyebilirsiniz. Eşya depolama , nakliyat sektörünün en önemli çalışmalarından biridir. Depolama hizmeti içerisinde Eşya depolama , iş yeri depolama , depo taşıma hizmetleri sunulabilir.

Siz de eşyalarınız için depolama hizmetinden faydalanmak istiyorsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz. Sorunsuz hizmeti , uygun fiyatlar ile çözümleyin. Diğer makalemizde,  depolama hizmetiile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Ambalajlama :

Ambalajlama hizmeti evden eve nakliyat hizmetinin en önemli bölümüdür. Akdeniz Nakliyat tarafından gmrevlendirilen uzman taşıma elemanlarımız, eşyalarınız darbelere ve taşınırken yaşanacak olan sarsıntılara dayanıklı olsun diye balonlu naylonlarla ambalajlanmaktadır.

Eşyalarınıza evden eve nakliyat hizmeti sırasında zarar gelmemesi için en doğru ambalajlama seçimi yapılır ve dikkatlice eşyalarınız paketlenir. Yeni evinizde veya iş yerinizde de aynı özenle eşyalarınızın paketleri açılarak yerlerine yerleştirilir..

Akdeniz Evden Eve Nakliyat firmasının paketleme elemanları özenle kırılma tahlikesi olan cam eşyaları, mobilyaları eklenti yerlerinden sökerek ambalajlar ve taşıdıkları yerde tekrar birleiştirirler. Bu şekilde eşyaların taşınmasında hasar sıfıra indirilmektedir.

Genel paketleme teknikleri :

İyi tekniklerle ve doğru materyaller ile paketleme kolay taşıma anlamına gelebilir, fakat en önemlisi, uygun paketleme ile değerli eşyalarınızı kaybetmenizden kaçınma ve kırılmaları önleme anlamına gelebilir.

Ağır ve hafif maddeler için paketleme teknikleri :

Baş temel kural-hafif maddeleri büyük kutulara, ağır maddeleri ise küçük kutulara paketleyiniz. Ağır olan kutunun taşıması zordur. Bir kutunun içine 30 kg kadar doldurabilirsiniz.
Konteynır in üstüne paket koymayınız. Küçük olsa bile koymayınız. Kutuları çok ağır yapmayınız, Zorlanmadan taşınmaz hale getirmeyiniz ve sürekli unutmayınız ki kutuları sırtınızda değil ayaklarınızın desteğiyle taşıyınız.
Kutulara paketlerken, ağır maddeler altta ve hafifler, daha kırılganlar üst tarafa konmalıdır. Benzer şekillerdeki ve ağırlıktaki grup maddeleri, birbirine sürtünüp zarar vermesini önlemek için, küçük kağıt parçaları ile desteklenmelidir.
Tepedeki paketleme kutuları, üst üste yığıldıkları zaman ezilmekten korur. Tüm kutuları mümkün olduğunda küçük kağıtlarla, buruşmuş kağıtlar, havlularla, doldurun. Boş yerleri bunlarla doldurmanız kırılmayı ve ezilmeyi engeller. Kutuların tepelerinin ve kenarlarının esnemeyeceğininden ya da çökmeyeceğinden emin olun.

Kırılabilir maddeleri paketleme :

Küçük kırılabilir maddeleri paketlerken, her birisini tek tek paketleme kağıtları ve küçük kağıtlarla doldurunuz.
Kutuyu,kırılabilir maddelerle beraber kağıt parçalarla, çarşaflarla, örtü ve küçük yastıklarla doldurun. Bu kutunun içerisinde yer değiştirmeyi, sürtmeyi ve kırılmayı sağlar. Eşyaları sıkışık paketlemeyin fakat kutuyu salladığınız zaman içindekiler sallanmasın.
Kırılabilir maddelerle doldurulan kutular mutlaka işaretlenmelidir. Ve eşyalarınızın kırılabilen maddelerin kutuları, diğer kutuların üstünde olmalıdır.

Araç Seçimi Müşteri Yapabilir Mi ?

Nakliyat firmalarında araç seçimini müşteri yapabilir mi sorusuna aslında evet cevabı verilebilir ancak asıl olması gereken bu seçimin nakliyat firmasına bırakılması gerektiğidir. Çünkü nakliyat firmaları ne kadar eşyayı hangi aracın götüreceğini nasıl götüreceğini eşyaları hangisinin daha sağlıklı bir şekilde nakliye edeceğini bilir. Bu kriter eğer müşterilere bırakılırsa genellikle küçük nakliye araçlarını düşük ücretli olanları seçecektir ancak eşyaların sıkıştırılarak yeni evine taşındığını ve eşyalarında kırılmalar çizilmeler olduğunu görünce de pişman olacaktır, bu yüzden nakliyat firmalarında araç seçimini müşteri yapabilir mi sorusu çeşitlilik arz eder.

Kırılabilir eşyalarınızın daha sağlıklı bir şekilde yeni evinize ulaşmasını istemez misiniz ya da ahşap eşyalarınızın çizilmeden ezilmeden yeni evinize ulaşmasını istemez misiniz? Elbette ki isterseniz o halde araç seçimini işinin ehli kişilere bırakmanız daha yararlı olacaktır. Firma olarak sizin de iyiliğinizi kendisinin de iyiliğini düşünecek olan kişiler eziyet verecek şekilde normal şartlarda kapasitesinin yetmediği bir eşyayı doldurmaya çalışmak gerçekten zor bir iş olurdu. Hangi eşyanın nereye nasıl koyulacağını ve gerekli genişliğinin nasıl olması gerektiğini en iyi bu işle meşgul olanlar anlar bu yüzden araç seçiminin firmaya bırakılması gerekir.

Nakliyat firmalarında araç seçimini müşteri yapabilir mi sorusunun cevabını kısmen de olarak vermeye çalıştık eğer eşyalarınızın yeni evinize sağlam bir şekilde ulaşmasını istiyorsanız bu seçimi firmalara bırakın. 

Değerli Eşyaları Nakliyat Firması İle Göndermek Doğru Olur Mu ?

Yeni evinize taşınmak için bir evden eve nakliyat firması ile anlaştıktan sonra değerli eşyaları nakliye firması ile göndermek doğru olur mu diye aklınızdan geçer. Bu sorunun birden çok cevabı vardır birincisi eğer kendinizi rahat hissetmek istiyorsanız değerli eşyalarınızı yanınızda götürmeniz ikinci seçenekte nakliye firmasına değerli eşyalarınızı emanet etmeniz.

Değerli eşyaları nakliye firması ile göndermek doğru olur mu sorusunun cevabını aslında anlaşma yaptığınız firma belirler, anlaşma yaptığınız firmaya olan güveniniz belirler bu durumu. Firmanın belirli kalite standartlarında olması gerekli belge ve donanımlara sahip olması ve nakliye işlemi gerçekleştirmeden önce mutlaka karşılıklı olarak bir anlaşma yapması gerekir.

Değerli eşyalarınızın eğer nakliye firması tarafından taşınmasını istiyorsanız bunu önceden firmaya bildirmelisiniz eşyanızın hangi boyutlarda olduğunu ne kadarlık bir değerinin olduğunu ve cinsini yetkililere bildirmelisiniz. Değerli eşya bildirimi yaptığınız takdirde nakliye firması bu duruma göre kendini ayarlar ve sigorta durumunu da değerli eşya kriterleri içerisinde yapar. Eğer önceden nakliye firmasına bildirimde bulunmamışsanız taşınma günü geldiğinde nakliye firmasını bu değerli eşyalarınızı taşıtmak istemeniz değerli eşyalarınızın korunması açısından olumsuzluk yaratır, bu yüzden önceden bildirimde bulunmadığınız değerli eşyalarınızı kendiniz taşımanız daha yararlı olur.

Değerli eşyaları nakliye firması ile göndermek doğru olur mu sorusunun cevabı dediğimiz gibi sizin isteğinize göre şekillenir ister firmayla gönderebilir ister kendiniz taşıyabilirsiniz.  

Depolama Hizmeti Nedir ?

Depolama hizmeti nedir? Her nakliyat firması depolama hizmeti verir mi? İlk soru ile cevaplamaya başlayalım depolama hizmeti nakliyat firmalarının müşterileri ile anlaşma yaparak taşınma süresine kadar müşteri eşyalarının nakliyat firmalarının depolarında kalması denir. Bu hizmetin genel olarak nakliyat firmalarında görülmesi gerekirken az sayıdaki firmalarda bu hizmet görülmektedir.

Depolama hizmeti nedir? Her nakliyat firması depolama hizmeti verir mi? Sorularından ikincisine vereceğimiz cevapta az önce de söylediğimiz gibi her nakliyat firmasında depolama hizmeti verilmez. Ancak yüksek kalitedeki Avrupa standartlarına uygun nakliyat firmalarında bu hizmet görülmektedir. Ülkemizde nakliyat firmaları ile ilgili belli kuralların ve yasaların olmaması karışıklıklara neden olmakta ve her nakliyat firması kendi anlayışı çerçevesinde bir hizmet anlayışına sahip olmaktadır. Günümüzde bile artık asansörlü taşımacılık gibi bir sistem devreye girmişken hala çok katlı binalardan el ile taşıma sistemine devam edilmektedir. Bu hizmetlerin kaliteli ve standart bir boyuta ulaşması için gerekli çalışmaların devlet tarafından yapılması gerekmektedir, nakliyat firmalarında aslında bulunması gereken depolama hizmeti de bunlardandır. Depolama hizmeti ile insanlar eşyalarını koyacakları bir yer aramaktan vazgeçerek güvenilir kişilere emanet etme lüksüne kavuşabilir ve nakliyat firmalarının da kalitesiyle birlikte prestijleri artar sektörde büyük bir zıplama olur.

Depolama hizmeti nedir? Her nakliyat firması depolama hizmeti verir mi? Sorularının cevaplarını ülkemizdeki örneklerle açıklamak maalesef ki az sayılarla mümkün.

Evcil Hayvanlar Hangi Şartlarda Taşınabilir ?

Normalde nakliyat firmalarının geneli evcil hayvan taşımasını yapmaz ancak zorunluluk olduğu zaman bunu bazı uygulamalarla yapar. Evcil hayvanlar hangi şartlarda taşınabilirsorusunun cevabını nakliyat firmaları vermektedir ancak biz bunu kısaca açıklayalım ve hangi şartlar altında taşındığında kısa bir örnek olalım.

Evcil hayvanlar hangi şartlarda taşınabilir sorusunun ilk aşaması taşıma kafesleridir eğer hayvanınız bu kafeslere alışık bir yapıda değil ise taşınmadan önceki zamanlarda bu kafese alışmasını sağlamalısınız, kafesin içini hayvanınızın mümkün olabildiğince rahat edebilmesi için ayarlayın. Evcil hayvanlar uzun süre dar bir ortamda kalmayı sevmezler bu yüzden bu alıştırmalar hayvanınız için önemli olacaktır. Hayvanın alışabilmesi için kafesin kapısını açık bırakın kendisini rahat hissederse zaten girip çıkacaktır, kafeste besleme işlemi yapın ki daha çok alışsın.

Evcil hayvanınız bu sürece ısınmıyor ve çok asabi davranıyorsa bir veteriner hekimden yardım alabilirsiniz uzun bir yolculuk için neler yapılması gerektiği hakkında size yardımcı olacaktır.

Evcil hayvanlar hangi şartlarda taşınabilir sorusunun genel cevapları bunlardır, kedi, köpek ve diğer evcil hayvanların taşınmasında kolaylık sağlayacak olan sizlersiniz. Taşınma esnasında koşuşturmaya sinirlenmemesi için evcil hayvanınızı tuvalet ya da banyonuza koyabilirsiniz. Daha sonra işlem bittiğinde evcil hayvanınızı taşıma kafesi ile birlikte götürebilirsiniz. Eğer yol boyunca çok asabileşirse gerekli yerlerde durup kafesinden çıkarabilir ve rahatlamasına yardımcı olabilirsiniz.

Evden Eve Nakliyat Firmaları Hangi Eşyaları Taşımaz :

Evden eve nakliyat firmaları hangi eşyaları taşımaz sorusu az bir cevabı kapsar niteliktedir, çünkü genel olarak nakliyat firmaları ev içinde bulunan bütün eşyaları taşır ağır kasalardan büyük koltuklara beyaz eşyalara hatta piyano gibi çok değerli eşyaları bile taşırlar. Ağırlığı fazla olan eşyaların önceden firmaya bildirilmesi hem eşya sahibi açısından hem de nakliyat firması açısından yararlı olacaktır, çünkü bu eşyaların taşınmasında kullanılacak gereçlerin önceden hazırlanarak taşıma işleminde kullanılması gereklidir. Öncen bildirilen her türlü ağır eşyanın nakliye işlemenin gerçekleştirilmesinde firmalar genellikle yardımcı olurlar bu yüzden önceden haber vermek önemlidir.

Evden eve nakliyat firmaları hangi eşyaları taşımaz sorusunun asıl cevabı ise şudur: eğer taşınma işlemini gerçekleştirecek olan kişi anlaştığı firmaya önceden ağır bir yük taşınacağının bilgisini vermemişse örneğin para kasası ya da piyano, firma bu eşyaları taşımama yetkisine sahip olur ve anlaşmada eşyaların belirtilmediği için müşteri tarafından bir şikayet söz konusu olamaz. Çünkü bu ağır eşyaların taşınmasında gereken şartlar ve yükümlülükler farklılık gösterir ayrıca nakliye ücretine etkisi olabilecek bu türden eşyaların önceden firmaya söylenmesi gerekir. eğer bu şartlar göz önünde bulundurulmaksızın bir taşıma işlemi gerçekleştirilmek istenir ve daha sonra anlaşma prosedürlerinde olmayan bir durum söz konusu olursa firma bu anlaşma dışı durumlara uymak zorunda olmaz.

Evden eve nakliyat firmaları hangi eşyaları taşımaz sorusunun kısa cevabı anlaşma dışındaki eşyalardır.  Diğer Makalemiz olan  Tek parça eşya taşıma yapılabilir mi? ile ilgili makalemizde, sizlere aradığınız bilgiyi sunacaktır.

Genel Paketleme Teknikleri :

Genel paketleme teknikleri. evden, ofisten, iş yerlerinden yeni bir mekana geçişte dikkat edilmesi gereken hususlardandır. Genel paketleme teknikleri ile nakliye işlemi yapılırken eşyaların daha güvende olmasını sağlarsınız ayrıca daha kolay taşınabilme özelliğine kavuşturursunuz.

Taşınacak eşyaların cinsine göre yani kırılabilir ya da kırılmaz nitelikte oluşlarına göre paketlenmelidir, kırılabilecek eşyaların zarar görmesini engellemek için kolilere içinde hangi nitelikte eşya olduğunu belirten yazılar yazılmalıdır, ayrıca kırılacak eşyaların balonlu naylonlarla kaplanması eşyanın korunumunda büyük destek sağlar. Kırılmayan eşyalara da aynı hassasiyeti göstermek gerekir çünkü ahşap eşyalarda çizilmeler oluşabilir bu yüzden ahşap eşyaları da bir balonlu naylonla ya da streç filmle kaplamak gerekir.

Kolilere eşyaların koyulmasındaki ölçüt ağırlıklarına göre olmalıdır, ağır eşyaları küçük kolilere koymak taşınırlığı açısında kolaylık sağlar, yükte hafif olan eşyaları ise büyük kolilere koymak işinizi kolaylaştıracaktır. Kolileme işlemi yaparken ağırlığı fazla olan eşyalarınızı kolilerinizin en alt kısmına koyarak doldurma işlemini yapınız. Kolilerin ağız kısımlarında boşluk kalmayacak şekilde koli kartonun ezilmesini engelleyecek biçimde eşyalar koymaya özen gösterin, aksi takdirde üst üste koyulan kolilerde boşluklar nedeniyle ezilmeler görülebilir bu durumda da eşyalarınız zarar görebilir. Kırılacak eşyaların paketlenmesinde koliler ve taşıma tanklarından yararlanılabilir.

Genel paketleme teknikleri hususunda yapmanız gereken ölçütler bunlardır, bu ölçütlerin dışında bir işlem uygulamayı denerseniz ya da yapmazsanız eşyalarınız taşıma esnasında zarar görebilir.

Genel paketleme teknikleri hakkında taşınmanın püf noktaları yazımızdan bilgi alabilirsiniz

Kargo Firmaları mı ? Nakliyat Firmaları mı ?

Yük taşımacılığında kargo firmaları mı nakliyat firmaları mı sorusunun cevabı basittir elbette ki nakliyat firmalarıdır.

Son zamanlarda kargo firmalarının da yük taşımacılığını arttırmaları ile kargo firmaları mınakliyat firmaları mı sorusu akıllara gelmeye başlamıştır. Ancak nakliyat firmaları ile yapılan şehir içi ve şehirlerarası taşımalar daha avantajlı ve olumlu yönde olur. Çünkü kargo firmaları belli bir kapasiteye kadar taşıma gerçekleştirebilir ve pahalı bir hizmet sunar, nakliyat firmalarında ise büyük nakliye araçları ile kargo firmalarına göre daha uygun fiyatlar sunar sadece bu yönüyle bile nakliye firmaları daha caziptir.

Nakliyat firmaları kırılabilecek eşyaları balonlu naylonlar ile kaplayarak sonradan da kolilere koyarak kırılabilecek eşya olduğunu belirten yazılar yazar ve taşırken de ayrı bir özen gösterir. Ancak kargo firmalarında bu hizmet verilmez kolileri sizin hazırlamanız gerekir taşırken de ne olduğunu bakılmaksızın koliler savrulur. Nakliye işlemi gerçekleştikten sonra da gönderdiğiniz eşya ile aldığınız eşya arasında farklar görürsünüz. Ayrıca nakliyat firmalarında çizilebilecek ahşap eşyalara da gereken önem verilir tıpkı kırılacak eşyalarda olduğu gibi gerekli kaplama işlemleri gerçekleştirilir ve nakliye aracını bu şekilde yerleştirilir, ancak kargo şirketlerinde bu şekilde bir hizmet sunulmaz ki ahşap eşya taşıyan bir kargo şirketi de pek görülmez zaten. Kargo firmaları mı nakliyat firmaları mı sorusunun cevabı nakliyat firmalarıdır. 

Kırılabilir Maddeler Nasıl Paketlenmeli ?

Kırılabilir maddeler nasıl paketlenmeli sorusu öncelikle önemsenmeyecek bir konu değildir bunu hatırlatmak gerekir, aksi takdirde gereken önemi vermezseniz eşyalarınız kırık bir şekilde yeni evinizde hiçbir işe yaramaz. Bunun için kırılabilir maddeler nasıl paketlenmeli sorusuna cevap veriyoruz.

Taşınmak istediğiniz evinizi ayarladıktan sonra taşınmanıza az bir süre kala yaklaşık bir hafta iki hafta gibi koli ihtiyaçlarınızı karşılayın. Kırılacak eşyalarınızın boyutlarına göre koli seçimi yapmaya özen gösterin. Ayrıca bant, kalem ve balonlu naylon temin etmeniz gerekli balonlu naylonlar kırılacak eşyaların sarılmasında kullanılacak bant kolileri kaplamak için kalem de eşyaların kırılacağını belirtmek için, kolilerin üzerlerini yazmanız gerekecek.

Cam konserveler, küçük aynalar, tabaklar vb. küçük kolilere koymak daha sağlıklı olacaktır, çünkü koli ne kadar büyük olursa kırılma riski de o kadar büyük olur. Sadece büyük cam çerçeveli resim tabloları, büyük camlar vb. eşyalarınızı da büyük kolilere balonlu naylonlarla kaplayarak koyun. Daha sonra eşyalarınızı koyduğunuz kolileri sıkıca bantlayarak üzerlerine kırılacak eşya var diye yazmanız gerekir, nakliye elemanları eşyalarınızı taşırken dikkatsiz olabiliyorlar bunun için kolileri yazmanın yanı sıra taşıma işini yapan elemanları ayrıca uyarın. Kolilerinize yazma işlemi yaparken dikkatli olun kolilerinizin üst tarafına yazmayın, çünkü araca yükleme yapılırken üst üste koyulur koliler bu yüzden kolilerin yan tarafına yazın böylece görülmesi daha kolay olur.

 

Facebook Yorumları
firma reklam